“ATATÜRK YOK, KENDİ FOTOĞRAFI VAR”

Gündem 29 Ekim 2017 17:10
Videoyu Aç “ATATÜRK YOK, KENDİ FOTOĞRAFI VAR”
A
a

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi tarafından bir gece tertip edildi. Gecede konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, Düzce Belediyesi’nin kutlamalar kapsamında cadde ve sokaklara astığı Atatürk’süz afişlerde, Başkan Dursun Ay’ın fotoğrafının olmasına sert tepki gösterdi: “Bu afişlerde Atatürk’ün fotoğrafı yoktur tam tersi kendisinin fotoğrafı vardır. Böyle bir afiş kabul edilemez. Milli bayramlar belediye başkanlarının tanıtım broşürleri değildir.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi tarafından Cumhuriyet'in ilanının 94. yılı kutlamaları kapsamında yemekli bir gece düzenlendi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, önceki dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Batı Karadeniz Sorumlusu Emin Semih Özkök, Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Kemal Semih Demir, Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz ve pek çok ilden sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Milli bayramlar belediye başkanlarının tanıtım broşürleri değildir”
Gecede konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, Düzce Belediyesi’nin 29 Ekim kutlamaları kapsamında bilboardlara verdiği kutlama mesajlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yerine Başkan Dursun Ay’ın olmasına tepki gösterdi. Yılmaz, “Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Düzce Belediye Başkanı’nın hazırlamış olduğu afişler, rahatsız edicidir. Bu afişlerde Atatürk’ün fotoğrafı yoktur tam tersi kendisinin fotoğrafı vardır. Böyle bir afiş kabul edilemez. Milli bayramlar belediye başkanlarının tanıtım broşürleri değildir. Bu bir yanlıştır. Düzce Belediye Başkanı bu afişlerdeki fotoğrafını kaldırmalıdır. Afişlerin bu durumu tarih bilmezlik, kadir bilmezlik, Atatürk bilmezlik, ilim bilmezliktir. İtiraz ediyoruz ve bu itirazlarımızı sürdüreceğiz. Atatürk’ü anlatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

1000
icon
YURTAŞ 30 Ekim 2017 10:03

Değişen bir şey yok.Kaldığı yerden devam ediyor.Belki akıllarına gelmedi.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri