“ARIZADAN BIKTIK, EVLERİMİZ SULAR ALTINDA KALMASIN”

Gündem 28 Haziran 2021 17:16
Videoyu Aç “ARIZADAN BIKTIK, EVLERİMİZ SULAR ALTINDA KALMASIN”
A
a

Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan ana su borusunun yüksek basınç nedeniyle patlamasıyla Düzce merkez ve mahallelere su verilemedi. Bölgeye yönlendirilen Düzce Belediyesi ekipleri, gece boyu süren özverili çalışmaları ile arızayı giderdi. Arızanın giderilmesi ile birlikte, ana şebekeye yeniden su verildi. Ana su borusunun patlamasıyla ev ve ekili tarım alanları sular Beyköy Beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, asbestli ana su boru hattının mahallelerinden geçmesine tepki gösterdi.

Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan, Uğursuyu Regületöründen Düzce Belediyesi Su Arıtma Tesisine su taşıyan ana borusu, dün akşam saatlerinde yüksek basınç nedeniyle patladı. Su borusunun patlamasıyla birlikte, Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgeye yönlendirildi.
Ana su borusunda oluşan arıza nedeniyle Düzce Belediyesi tarafından merkez ve mahallelere su verilemeyeceği duyuruldu. Düzce Belediyesi Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, gece boyu süren özverili çalışmaları ile arızayı gidermesinin ardından ana şebekeye yeniden su verildi.
Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Dün akşam saatlerinde meydana gelen içme suyu ana boru hattında oluşan arıza ekiplerimizin yoğun çalışması ile giderilmiştir. Gece saatlerinde su verilmeye başlanmıştır. Özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.
Mahalle halkı duruma tepki gösterdi…
Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve miadını dolduran asbestli boru hattının mahallerinden geçmesini istemeyene Beyköy Beldesi Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, hattın değiştirilmesini istedi. Konu ile ilgili defalarca Düzce Belediyesi’ne şikayetlerini bildirdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, “Bu borular çok eski. Yıllardır bu boru hattı buradan geçiyor. Eğer ana boru gece saatlerinde patlasaydı, biz evlerimizde boğulacaktık. Biz bu ana boru hattının buradan kaldırılarak başka yere taşınmasını istiyoruz” dediler.
Öte yandan ana borunun patlamasıyla birlikte ev ve ekili tarım arazilerinin sular altında kalması ile birlikte büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri