“ANITPARK ‘PANAYIR’ YERİ DEĞİLDİR”

Gündem 18 Mayıs 2018 16:32
Videoyu Aç “ANITPARK ‘PANAYIR’ YERİ DEĞİLDİR”
A
a

Düzce’deki bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin katılımıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında, Anıtpark Meydanı’nın yanlış amaçlarla kullanıldığı savunularak,“Anıtpark ‘panayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz.” denildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Atay Yılmaz, Vatan Partisi İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim -İş Sendikası, Düzce Çevre Mühendisleri Odası, TEK-SİF Sendikası, Türk Tabipleri Birliği adına bir basın açıklaması yaptı.

Anıtpark ‘panayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz”
Anıtpark Meydanı’nın yanlış amaçlarla kullanıldığını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:“Düzce şehrinin Anıtpark alanı amacına uygun kullanılmamaktadır. Düzce Belediyesi plansız, özensiz, dikkatsiz olarak bu alanda her türlü faaliyeti yapmak üzere kuruluşlara kurumlara izin vermektedir. Düzce'nin simgesi olan bu alan adeta ‘pazaryeri-panayır alanı’ görünümü arz etmektedir. Bazı milli bayramlarımız burada barakalar arasında yapılmaktadır. Anıtpark ‘panayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz. Bu alanın bu şekilde kullanılması Mustafa Kemal Atatürk’e, Düzce Halkına, şehir estetiğine, modern şehircilik anlayışına aykırıdır. Bu duruma itiraz ediyoruz, karşı çıkıyoruz, yanlışlığını ifade ediyoruz. Bu oluşan görüntü ilkelliktir diyoruz. Bu alan resmi törenlerde, milli bayramlarda, basın açıklamalarında, mitinglerde kullanılır. Bunun dışındaki faaliyetlerde kullanılması çirkinliktir. Düzce şehrinde mutlaka birçok başka etkinlikler olacaktır, o etkinlikler için şehrimizde uygun alanlar mevcuttur. Yeterli olmuyorsa bu amaçla kullanılacak alanların oluşturulması belediye teşkilatının görevidir.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri