"AJANSIN SERVİS ETTİĞİ BİLGİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Asayiş 16 Nisan 2021 11:23
Videoyu Aç "AJANSIN SERVİS ETTİĞİ BİLGİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"
A
a

D-100 Karayolu Öztürkler Kavşağı mevkiinde yapılan denetim esnasında yasağı delip sokağa çıkan bir korona hastasının terleyince yakalandığı yönündeki ajans haberinin yanlış bilgiler içerdiğini bildiren ailesi, haber merkezimize açıklama gönderdi.

Öztürkler Kavşağı'nda yapılan kontroller sırasında durdurulan bir araçta bulunan korona hastası O.K. hakkında ailesinden bilgilendirme geldi.

Ajans tarafından 'Korona hastası denetim sırasında terleyince yakayı ele verdi" şeklinde servis edilen haberin gerçeği yansıtmadığını ifade eden korona hastası O.K.'nın oğlu İ.K. haber merkezimize şu bilgilendirmeyi gönderdi: "Böbrek ve kalp hastası olan babam koronavirüse yakalandı. Kendisinin kullandığı ilaçların korona tedavisinde kullanılan ilaçlarla etkileşim haline geçip vücuduna zarar verebileceğinden endişe ettiğimiz için filyasyon ekibiyle irtibata geçtik.

Sağlıkçılar tarafımıza kan tahlili sonucu tedavinin şeklinin belirlenmesinin doğru olacağı bilgisini verdi. Bunun üzerine babam O.K.'yı  filyasyon ekibinin bilgisi dahilinde kan vermesi için hastaneye götürürken aracımız denetim sırasında durduruldu. Kardeşimin evden çıkarken polise bilgi vermemesi nedeniyle bir süre gerekli mercilerden teyit alınması için beklenmiş ve kontrol yapan polislere durum sakince izah edilmiştir. Durumun doğruluğu anlaşılınca hastaneye gitmemize izin verilmiştir. Bahsedildiği gibi terleme sonucu yakalanma söz konusu değildir." 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri