'AÇIKLAYIN ARTIK!'

Gündem 7 Eylül 2018 18:32
Videoyu Aç 'AÇIKLAYIN ARTIK!'
A
a

CHP, Akçakoca'da 'Fındık İçin Adalet Yürüyüşü' düzenledi. Toprak Mahsülleri Ofisi'nin hala alım fiyatını açıklamaması nedeniyle serbest piyasada oluşan düşük fiyatlara tepki gösteren Akçakocalı üreticiler ellerinde pankartlarla Sapak’tan çarşı merkezine kadar yürüdü. Yürüyüşü organize eden CHP Akçakoca İlçe Başkanı Ömer Başar, "Biz buradan hükümeti uyarıyoruz. "Ya yol açın ya da yoldan çekilin!" diyoruz. Bu yürüyüş tamamen üreticinin menfaatini korumak ve kollamak içindir." dedi ve fiyatın 15 TL'nin de üzerinde olması gerektiğini vurguladı.

 

Akçakoca'da düşük fındık fiyatına yürüyüşlü tepki! Fındık hasadının sona ermesinin üzerinden günler geçmesine karşılık hala Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO)'nin müdahale alım fiyatını açıklamamasına tepki gösteren üreticiler, CHP'nin öncülüğünde düzenlenen 'Fındık İçin Adalet' yürüyüşünde seslerini duyurma kararı aldı. Bu doğrultuda CHP Akçakoca İlçe Başkanı Ömer Başar'ın gerekli izinleri aldığı fındık yürüyüşü,  saat 17.00’da Sapak’tan başladı.

Ellerinde pankartlarla yürüdüler
Serbest piyasada 11 TL civarında olan fındığın hak ettiği fiyata ulaşmasını isteyen üreticiler, ellerinde 'Fındık için yürüyoruz', 'Zam gelmeyen tek ürün fındık' yazılı pankartlarla yürüyüşe geçti.'Fındık İçin Adalet' Yürüyüşü'ne CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Ömer Başar, CHP'li eski Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, partililer ve üreticiler katıldı. Fındık fiyatlarının devlet tarafından bir an önce açıklanmasını isteyen üreticiler, yetkililerin seslerine kulak vermesini istedi.

"Fiyatlar daha yaşanabilir boyutta olmalı"
Yürüyüş sırasında açıklamalarda bulunan Akçakoca Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, şöyle konuştu: "Doların alıp başını gittiği, insanların geçim sıkıntısını ciddi bir şekilde hissettiği bir dönemde, fındık fiyatlarının bu kadar düşük kalması bir siyasetçi ve üretici olarak bizi derinden sarsıyor. Onun için fiyatların daha insanca, daha yaşanabilir boyutta, insanların daha geçinebileceği bir boyutta olması temennimiz ve talebimizdir."

"Ya yol açın ya da yoldan çekilin!"
CHP Akçakoca İlçe Başkanı Ömer Başar ise şunları kaydetti: "Fındık fiyatının açıklanmamasından dolayı üreticinin rahatsızlıklarını, üreticinin sıkıntılarını gidermek maksadıyla bir ses verelim dedik. Şu anda Akçakoca Beyazevler'den geçerken duyuruyoruz. Buradan hükümete sesleniyoruz. Fındık vatana inmiştir, üreticinin gözü, kulağı fiyatın açıklanmasındadır. Biz buradan hükümeti uyarıyoruz. "Ya yol açın ya da yoldan çekilin!" diyoruz. Bu yürüyüş tamamen üreticinin menfaatini korumak ve kollamak içindir. Üretici dolar 4.5 lirayken biz seçim döneminde fındığın 15 TL olmasını arzu ediyorduk. Ancak dolar kuru çok arttı."Üreticilerin TMO'ya ''Fındık alım fiyatını açıklayın artık!" çağrısı yaptığı yürüyüş çarşı merkezinde sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri