“3-4 YILDIR BEKLEYEN EVRAKLAR VAR”

Gündem 1 Ağustos 2018 10:31
Videoyu Aç “3-4 YILDIR BEKLEYEN EVRAKLAR VAR”
A
a

İl Genel Meclisi Ağustos ayı ilk birleşimi yapılırken birleşime Meclis Üyesi Cahit Aydın damga vurdu. Aydın, alınan kararların uygulanması konusunda 3-4 yıldır bekleyen evraklar olduğunu dile getirdi.

Her ay yapılan toplantılarla önemli kararlar alan İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı ilk birleşimi gerçekleştirildi. Birleşimde önemli kararlar alırken Meclis Üyesi Cahit Aydın’ın tepkisi de mecliste yankı buldu.

“Bu konunun üzerinde önemli durulması konusunu dikkatlerinize çekmek istiyorum”
Aydın, alınan kararların uygulanması noktasında sıkıntılar yaşandığını dile getirerek şu ifadelere yer verdi:“Aşağı yukarı iki meclistir burada karar alıyoruz ama aldığımız kararı uygulayamıyoruz. Şöyle ki biz Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Bey’i 4 yıldır bu toplantılara çağırıyoruz gelmiyor. Şimdi onun gelip gelmemesi önemli değil ve bizim için önemli olan bir şey var. 3 – 4 yıldır bekleyen evraklar var. ruhsatlarda ve birimlerde sıkıntı var. Bu işleri bir türlü çözemedik. Kendisinin buraya gelip imar konusunda sorunlarımıza, sorularımıza cevap vermesi gerekiyor. Biz soru sorup cevap alana kadar bir ay geçiyor. Bu konunun üzerinde önemli durulması konusunu dikkatlerinize çekmek istiyorum.”Konuşmanın ardından birleşim maddeleri üzerinde durulurken birkaç oturumda İl Genel Meclisi gündem kararları içinde yer alan Kültür Mahallesi’ne 32 derslikli Anadolu Lisesi yapılması talebi meclis gündeminden oy birliğiyle düşürüldü.Diğer bir madde olan gayrimenkul satışlarından elde edilecek gelir karşılık gösterilmek üzere 4 milyon 375 bin TL’nin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yapımı projesi ise görüşülmesi için Plan ve Bütçe Komisyonu’na aktarıldı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri