“17 OY FARK KALDIĞI YALAN!”

Gündem 28 Haziran 2018 18:12
Videoyu Aç  “17 OY FARK KALDIĞI YALAN!”
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Adliyesi önünde yaptığı basın açıklaması ile AK Parti cephesinden gelen oy farkının 17 olduğu yönündeki açıklamaya esti, gürledi. AK Partililer’e “Bu açıklamalardan vazgeçin!” çağrısı yapan Yılmaz, “Artık kendilerinden dostluk, arkadaşlık değil adamlık bekliyoruz.” dedi. Ayrıca AK Parti ile aralarında 17 oy fark kaldığı bilgisinin yalan olduğunu savundu.

24 Haziran’a yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’nin Düzce’deki yankıları sürüyor. Resmi olmayan sonuçlara göre; Düzce milletvekili seçilen MHP’li Ümit Yılmaz, AK Parti’nin yaptığı itirazlar ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in yaptığı açıklamalara ilişkin Düzce Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

Bu seçimlerin sayılmasının sebebi olarak geçersiz oyları gösterdiler

“Maalesef bakanımızın yaptığı talihsiz açıklama sebebiyle bir araya geldik.” diyerek sözlerine başlayan Yılmaz, şunları kaydetti: “Sayın bakan zannederim 17 fark kaldığı gibi kendisine gelen yalan bilgiyi bizzat sizin önünüzde söyleyerek bugün (dün) toplanacak olan ve 17.00’da bitecek olan İlçe Seçim Kurullarının itirazları değerlendirmesi öncesi adaleti, sözde adaleti etkilemek olarak görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz. Zannederim kendisinin bu işlere ayıracak zamanı yok. Çeşitli çevrelerin seçimleri manipüle etmeye yönelik, adaleti etkilemeye yönelik bir takım duyumlar alıyoruz. Bu seçimlerin sayılmasının sebebi olarak geçersiz oyları gösterdiler. Geçersiz oyların Türkiye rakamı 1 milyon 52 bindir. Düzce ortalaması geçersiz oylarda Türkiye genelinin altındadır.”

Bir takım yalan, yanlış açıklamalarla toplumda oluşacak galeyanı tetiklemesinler”
Geçersiz oyların bahane edilerek bir takım usulsüzlükleri önlemek amacıyla 4 gündür Merkez İlçe Seçim Kurulu önünde nöbet tuttuklarını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu tür talihsiz açıklamaların olmaması ve adaleti etkilemeye yönelik yalan, yanlış beyanların olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Biz sadece Ümit Yılmaz’ın hakkını değil tüm Düzceli seçmenin hakkını ve namusunu korumaya çalışıyoruz. Bunu açık ve net şekilde bilmenizi istiyorum. Türkiye’ye rezil olduğumuzu bildirmek istiyorum. Arkadaşlar Düzce’yi Türkiye’ye rezil etmişlerdir. Bu açıklamalardan vazgeçmelerini, adaleti etkilemeye yönelik açıklamaları bitirmelerini istiyoruz. Biz ittifaka zarar gelmesin diye elimizden geldiğince dikkatli olmaya çalıştık ama anladığım kadarıyla içlerine sızan odaklar ittifakı bozmaya yönelik hareketlerde bulunuyor. Bu nifakları temizleyemediler. Biz ittifakı bozmamak için elimizden geleni yapacağız. Bütün MHP personeli ve üyeleri ittifakın dağılmaması için elinden geleni gösteriyordur. Bir takım yalan, yanlış açıklamalarla toplumda oluşacak galeyanı körüklemesinler. Kendilerinden beklentimiz budur. YSK’da mühendisler bu hesaplamaları yapıyor. Sayın bakanın kendisine verilen bir takım yalan yanlış bilgilerle bunu bu şekilde açıklaması abesle iştigaldir.”

Bu yaptıkları hareketle hem dostluğa hem ittifaka zarar verdiler”
Ellerinde bulunan verilerin 17 olmadığını ve açıklandığı takdirde bunu Düzce kamuoyunun da göreceğini kaydeden Yılmaz, konuşmasının sonunda AK Parti İl Teşkilatı’na rest çekti.AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’in yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Yılmaz, “Dostluktan, arkadaşlıktan bahsetmiş. Şunu da bilsin bu yaptıkları hareketle hem dostluğa hem ittifaka zarar verdiler. Artık kendilerinden dostluk, arkadaşlık değil adamlık bekliyoruz. Biraz adamlık olsun yeter.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri