‘150 ESNAFI MAĞDUR EDİYOR’

Gündem 31 Ekim 2017 11:44
Videoyu Aç ‘150 ESNAFI MAĞDUR EDİYOR’
A
a

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Hayati Eğilmez, alışveriş merkezi yanındaki kamuya ait alanda açılan pazarın dolaylı olarak yaklaşık 150 esnafı mağdur ettiği gerekçesiyle Düzce Belediyesi’ne yaptıkları başvurudan olumlu sonuç aldıklarını dile getirerek Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın kendilerine 31 Ekim’de pazarı kaldıracakları sözü verdiğini ifade etti.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan meclis toplantısında sunum yapan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Hayati Eğilmez, şehir merkezindeki alışveriş merkezi yanındaki kamuya ait alanda açılan pazarda yapılan halı satışının haksız rekabete neden olduğunu ifade ederek konuyu Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a ilettiklerini belirtti.

50’yeyakın imza toplandı
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası bir çalışma yaparak 50’ye yakın esnafın imzasıyla belediye başkanlığına dilekçe verdiklerini söyleyen Eğilmez, şehir merkezi yanındaki alışveriş merkezi yanında belediyenin tasarrufunda bulunan kamu arazisi üzerinde haksız reklam ve kampanyalar ile halı, kilim, yolluk ve battaniye benzeri ürünler çadırda satıldığını söyledi.

Bizleri ağır zarara uğratmaktadır’
Satışların haksız rekabete neden olduğunu dile getiren Eğilmez, “belediyeye ödenen çevre, temizlik, emlak, ilan ve reklam vergileri, SGK, gelir ve kurumlar vergileri de dahil olmak üzere tüm kanuni yükümlülüklerini yerine getirmekte olan bizleri ağır zarara uğratmaktadır. Bahse konu olan yerdeki haksız rekabetin acilen durdurulmasını istiyoruz” ifadelerinin yer aldığı dilekçeyi mecliste paylaştı.

Sözle 2 aylığına kiraya verilmiş
Kamu arazisinin bu şeklide kiraya verilmesinin çok doğru olmadığının altını çizen Eğilmez, “2 aylığına uygun bir bedelle birtakım vaatlerde bulunarak burası verilmiş. Verilme şekli ihale ile filan değil, sözle verilmiş. Bir kontrat yapılmış. Belediye Başkanımız talebimizi olumlu karşıladı. Hak verdi. Başkanımız ’31 Ekim’de kaldırılacağını ifade etti. Biz bu 2 aylık anlaşmayı bir ay öne aldırmış olduk.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri